KLASA O UKIERUNKOWANIU PARAMILITARNYM

Ze względu na zawieszenie obowiązku odbywania Zasadniczej Służby Wojskowej, ale nie malejące zainteresowanie wśród młodzieży tematyką służb mundurowych od wielu lat dużym powodzeniem cieszy się klasa o ukierunkowaniu paramilitarnym. Nauka w tej klasie pozwala na rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów związanych z tematyką obronności państwa i bezpieczeństwa obywateli. Poprzez realizację dodatkowych - specjalistycznych przedmiotów (edukacja wojskowa, prawne podstawy służby w policji, strzelectwo sportowe, podstawy ćwiczeń siłowych,  samoobrona,  pływanie) nasi uczniowie przygotowywani są do egzaminów wstępnych w uczelniach wojskowych, procedury kwalifikacyjnej do Policji i innych służb mundurowych. W trakcie nauki uczniowie poznają pracę w tych służbach podczas wycieczek i spotkań z ich przedstawicielami. Już w pierwszych dniach września klasa pierwsza odbywa biwak integracyjno - szkoleniowy, a kończąc program innowacji w klasie drugiej uczestniczy w trzydniowym obozie szkoleniowo - rekreacyjnym, który jest podsumowaniem nabytej wiedzy i zweryfikowaniu jej w praktycznym działaniu.

Elementami wyróżniającymi naszą szkołę na tle innych jest stała współpraca z jednostkami wojskowymi Garnizonu Toruń (CSAiU, WKU), dobrze wyposażone sale do ćwiczeń siłowych oraz własne pole do paintballa.

Jeżeli swą przyszłość chcesz związać z mundurem, bo oczekujesz stabilnej a jednocześnie ciekawej i dynamicznej pracy - czekamy na Ciebie!

Opracował  mgr inż. Mariusz Podraza

Nauczyciel Zespołu Szkół, CKU w Gronowie