W dniu 26.09. 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.

W tym dniu można było obejrzeć występy muzyczne uczniów naszej szkoły: uczniowie klasy 3 tp wystąpili do utworu „The lazy song” Bruno Marsa, a uczniowie klasy 4tjh wykonali utwór „It’s my life” John Bon Jovi. Uczniowie klasy 3tp wystąpili także w krótkim skeczu, w którym można było zobaczyć, dlaczego warto uczyć się języków obcych.

Występy, jak co roku zakończyły się wspólnym śpiewaniem karaoke w języku angielskim. Podczas długiej przerwy można było także skosztować potraw przygotowanych przez klasę 2tjh – do wyboru były potrawy kuchni angielskiej – placek z owocami, włoskiej – pizza oraz oczywiście – polskiej – tradycyjne drożdżowe rogaliki, oczywiście z jabłkiem oraz ciasto wytrawne z cukinii.

Można był także zrobić sobie zdjęcie pamiątkowe w londyńskim czerwonym mini-autobusie. Uczniowie klas 2 tr i 2 th mieli okazję wykorzystać swoje telefony komórkowe podczas lekcji języka angielskiego, biorąc udział w konkursie wiedzy dotyczącej krajów europejskich. Dla chętnych odbył się także test: konkurs wiedzy z zakresu krajów i języków europejskich, tym razem w formie pisemnej.

Chętni uczniowie tradycyjnie wykonali plakaty promujące Europejski Dzień Języków, których galerię można było zobaczyć przy pokoju nauczycielskim.

Wioletta Więckowska-Dzioba, koordynatorka przedsięwzięcia

ezyki.jpg