Już po raz kolejny uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół, CKU w Gronowie zaprezentowali niekonwencjonalne przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Tym razem akcja toczyła się w chacie góralskiej. Mottem biesiady była parafraza cytatu Szekspira: „Mężczyzno, żywocie niemarny; Ty, wieloznaczna istoto”. W programie pojawiły się góralskie piosenki, dialogi w gwarze podhalańskiej i montaż scen ze znanych polskich filmów, w których główną rolę pełnili mężczyźni.

Autorką scenariusza i reżyserem przedstawienia była pani Beata Musiała. Pod jej kierunkiem powstały także partie taneczne i wokalne programu oraz film (montaż autorstwa ucznia Krzysztofa Jabłońskiego). Folkową atmosferę ubarwiły kolorowe stylizacje góralskich strojów i ludowe eksponaty przygotowane przez występujące w programie nauczycielki: Agnieszkę Woźny, Małgorzatę Andzińską, Renatę Krasińską i Emilię Wysocką- Stankiewicz. Żywiołowy charakter biesiady zapewniły zbójnicki taniec harnasiów wykonany przez uczniów: Filipa Perełkę, Miłosza Hołdę, Kacpra Iglewskiego i Arkadiusza Cendrowskiego pod wodzą Janosika- pana Rafała Derdy oraz rytmiczne śpiewy zespołu muzycznego, czyli Kariny Synarskiej, Agnieszki Ziętarskiej i Beaty Musiały.

Dopełnieniem radosnego klimatu była szalona kulinarna akcja pieczenia ciasta przez- występujące w roli góralek- nauczycielki. Towarzyszyła im równie brawurowa piosenka „Crazy is my life”.

den2.jpg

den.jpg