Po wielu staraniach doszła wreszcie do skutku wycieczka w jedno z najpiękniejszych i jeszcze dzikich miejsc Polski w Bieszczady.

Wyjazd nastąpił w piątek  po 2200godzinie. Do Wetliny punktu noclegowego dotarliśmy w sobotę 23 września około godziny 1100. Nocowaliśmy w Schronisku PTTK Wetlina. Grupa 11 uczniów była pod opieką nauczycieli: p. Radosława Wiśniewskiego i p. Łukasza Rzepińskiego. Uczniowie wraz z opiekunami od soboty do środy aktywnie chodząc po szlakach zwiedzali najpiękniejsze partie Bieszczadów. W trakcie tych 5 dni przebyliśmy na szlakach dystans 95 km. Kulminacją wycieczki było zdobycie najwyższego szczytu Bieszczad Tarnicę 1346 m.n.p.m.

Niestety już rankiem w czwartek jechaliśmy do Krakowa, gdzie po drodze czekał na nas zbiornik SOLIŃSKI z największa zaporą wodną w Polsce. W czwartek i piątek przebywaliśmy w Krakowie, gdzie uczniowie zapoznali się z głównymi obiektami Starego Miasta Krakowa. W piątek przed wyjazdem mieliśmy sposobność zwiedzenia Muzeum Historycznego Krakowa: Fabryka Emalia Oskara Schindlera. Była to niezwykła wyprawa do okupowanego w czasie II wojny światowej Krakowa i poznanie losów ludności polskiej i żydowskiej miasta Krakowa.

Jako opiekunowie mamy nadzieję, że będzie to dla uczniów początek nowego innego spojrzenia na historię i przyrodę południowo- wschodniej Polski. Z pewnością wycieczka w Bieszczady pokazała całe piękno gór, a nade wszystko pokonywanie przez uczniów nie górę czy pogodę, lecz przede wszystkim siebie, swoje słabości i obawy.

Radosław Wisniewski, Łukasz Rzepiński

biesz1.jpg