Z wielką satysfakcją pragnę poinformować, że w tegorocznym VII Regionalnym konkursie orki w Bielicach k/Mogilna reprezentant naszej szkoły uczeń kl. IV technikum mechanizacji rolnictwa Dawid Domachowski zajął I miejsce w kategorii pługa obracalnego. W konkursie startowało 30 zawodników, uczniów szkół rolniczych i agrotechnicznych z regionu, Wielkopolski, Pomorza i Kujaw.

W drugiej kategorii orki pługiem tradycyjnym startował nasz drugi reprezentant Artur Dąbrowa, uczeń kl. III zawodowej – mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, który jako debiutant nie powtórzył sukcesu swojego starszego kolegi, ale z wielką determinacją i zapałem wykonał trudne zadanie orki tradycyjnej najlepiej jak potrafił. Regionalny Konkurs orki w Bielicach cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

W przyszłym roku organizatorzy konkursu chcą zaprosić do udziału więcej szkół oraz chcą poszerzyć rywalizację o kategorię dziewcząt. Mamy nadzieję, że Zespół Szkół CKU w Gronowie postawi na najlepszych oraczy i podtrzyma pucharową tradycję w tym pasjonującym konkursie.

Przemysław Białek

Nauczyciel praktycznej nauki zawodu w ZS, CKU w Gronowie